Z Czeskiej Trzebowej na cały świat. KORADO obchodzi XXX-lecie!

6. 10. 2020

20 let_novy_zavod.jpg

W 1990 roku rozpoczęto również produkcję pierwszego grzejnika RADIK D91, w którym zastosowano kilka istotnych innowacji, takich jak boczne obudowy korpusu grzejnika oraz górna kratka osłonowa. W tamtych czasach oznaczało to znaczącą poprawę jego wyglądu. Był to pierwszy model z serii grzejników RADIK, które do dziś noszą tą samą nazwę.  Rok 1993 wyznaczył całkowicie nowy, niestosowany dotąd w Republice Czeskiej kierunek podejścia do wytwarzania grzejników panelowych. Były to grzejniki w wersji VENTIL KOMPAKT. To oznaczało i nadal oznacza grzejniki panelowe z wbudowaną armaturą przyłączeniową i zamontowanym zaworem lub wkładką zaworową.

W latach 1996 i 1997 wybudowaliśmy w Czeskiej Trzebowej zupełnie nowy zakład produkujący grzejniki typu RADIK i KORALUX. Zakład, w który zainwestowano prawie 3 mld Koron czeskich, do dziś dnia pozostaje najnowocześniejszym zakładem tego typu w całej Europie. Wyjątkowość inwestycji, która szybko zaczęła dominować w całym regionie, podkreślił otrzymany w 1998 roku prestiżowy tytuł „Budowa Roku”. W 2007 roku rozpoczęto budowę czwartej linii produkcyjnej i związanej z nią infrastruktury technicznej. Inwestycja na poziomie około 700 mln Koron czeskich była drugą największą inwestycją w historii naszej spółki i przyniosła nam nie tylko podniesienie wydajności produkcji, ale także zwiększenie mocy produkcyjnych. W latach 2010 - 2011 zrealizowaliśmy kolejną inwestycję, polegającą na montażu nowej linii technologicznej do spawania grzejników KORALUX techniką głębokiego wtopienia, która ma na celu dostarczanie większej ilości grzejników łazienkowych o wyższej jakości.

Obecnie w podstawowym portfolio produkcyjnym fabryki w Czeskiej Trzebowej znajdują się grzejniki panelowe RADIK, drabinkowe grzejniki KORALUX oraz grzejniki dekoracyjne KORATHERM. W ramach naszej długofalowej strategii staramy się zaoferować kompleksowe rozwiązania dotyczące ogrzewania z naciskiem na nowoczesne elementy niskoenergetyczne i systemy, które łączą w sobie troskę o środowisko naturalne i oszczędność wydatków za energię po stronie klienta. Dzięki przejęciu czeskiej spółki LICON HEAT wzbogaciliśmy portfolio o kompletny asortyment konwektorów. W roku 2018 do grupy KORADO dołączyła kolejna czeska spółka ThermWet s.r.o., dzięki której portfolio produktowe rozszerzyło się o centralne jednostki rekuperacyjne.

W dniu 16.10.2020 r. będziemy obchodzić dokładnie 30 lat od założenia i jednocześnie 55 lat od powstania byłych zakładów Koventa. W trakcie tych 30 lat wyprodukowaliśmy ponad 40 milionów grzejników panelowych, które ogrzewają swoich właścicieli praktycznie na całym świecie. Nasze wyroby są przez nas eksportowane na rynki Australii, Republiki Południowej Afryki, Islandii, Wysp Owczych, krajów Ameryki Południowej i oczywiście krajów Europy i Azji. Nie pozostaje nic innego niż życzyć sobie kolejnych wielu lat bezproblemowego kontynuowania produkcji, milionów wyprodukowanych grzejników i zadowolonych klientów na całym świecie! Czytaj więcej TUTAJ.

Nowość!
Nowość!

Sprawdź naszą nowość RADIK V-POWER. Grzejnik przystosowany do pomp ciepła. RADIK V-POWER

To mnie interesuje
Ta strona korzysta z plików cookie.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie, którzy mogą łączyć je z innymi informacjami, które podajesz lub zbierasz podczas korzystania z ich usług.

Ustawienia
Zezwól na wszystko