Ilustrační obrázek

Ogrzewanie wysokiej jakości. Od 55 lat.

Jesteśmy dynamiczną firmą czeską z udziałem kapitału zagranicznego i należymy do wiodących światowych producentów grzejników stalowych. Jakość naszych grzejników w ciągu prawie pięćdziesięcioletniej historii firmy zweryfikowało już ponad 30 milionów klientów na całym świecie. Naszą filozofią jest oferować kompletne systemowe rozwiązania do ogrzewania i zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Nasz główny program produkcji obejmuje grzejniki płytowe RADIK, grzejniki łazienkowe KORALUX, grzejniki dekoracyjne KORATHERM i pełną gamę konwektorów. Nasz program produkcji stale pozszerzamy nie tylko o nowe modele grzejników, ale także o zupełnie nowe technologie i produkty. Potwierdzeniem tej tendencji jest pomyślna akwizycja spółki LICON HEAT sro, dzięki której nasz program produkcji został uzupełniony o pełny asortyment grzejników kanałowych, konwektorów na podłogę, konwektorów na ścianę oraz specjalnych konwektorów. Kolejnym nowym projektem jest wprowadzenie kompleksowego zakresu nawiewników, również z funkcją rekuperacji, co w zasadniczy sposób poszerza zestaw oferowanych produktów naszej firmy.

Badania i rozwój

Badania i rozwój

Naszym celem jest zapewnienie maksymalnej jakości produkcji i odpowiednich parametrów technicznych naszych produktów, dlatego zatrudniamy czołowych krajowych i zagranicznych ekspertów w dziedzinie rozwoju technicznego i konstrukcyjnego oraz ściśle współpracujemy z Politechniką w Libercu.

Dzięki temu możemy regularnie poszerzać asortyment produkcyjny, ulepszając istniejące wyroby oraz ich właściwości techniczne, użytkowe i estetyczne.

Współpracujemy również z szeregiem krajowych i zagranicznych współpracowników oraz stowarzyszeń branżowych. Dzięki stałemu kontaktowi z klientami, zarówno laikami, jak i ekspertami, bezpośrednio z branży zdobywamy niezbędne doświadczenie, które następnie uwzględniamy w dalszym rozwoju technicznym oraz w samej produkcji.
Ekologia i ochrona środowiska

Ekologia i ochrona środowiska

Konsekwentne podejście do ochrony środowiska już na etapie projektowania nowego zakładu produkcyjnego stawia nas w gronie najbardziej przyjaznych środowisku producentów nie tylko w Republice Czeskiej, ale także w kontekście europejskim. Świadczy o tym m.in. energooszczędny odzysk ciepła w procesie produkcyjnym, kompleksowo opracowany system gospodarowania odpadami, gospodarka chemiczna, zapobieganie poważnym awariom oraz szczegółowe badanie jakości ścieków. Każdego roku przeprowadzamy audyty wszystkich procesów produkcyjnych związanych z ochroną środowiska.

Historia i tradycja

1965
1990
1996
1997
1998
2002
2006
2007
2013
2018
2020
1965

Česká Třebová słynie z długiej tradycji lokalnego przemysłu metalowego, która sięga 1909 roku.  Wiele firm w trakcie tego czasu zniknęło, wiele połączyło się z innymi, a niektóre przekształciły się w nowe.  Powstanie przedsiębiorstwa inżynieryjnego w ČeskejTřebovej, z którego powstał w 1990 roku największy czeski producent grzejników, po wielu zmianach nazwy, struktury organizacyjnej, asortymentu i właścicieli, datuje się na rok 1949.  Najpierw jako przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalnej, potem jako Kovovýroba i Koventa.  Właściwie to wraz z założeniem firmy inżynieryjnej Koventa w 1965 roku zaczyna się historia spółki akcyjnej KORADO. Ale na nią Česká Třebová musiała czekać do 1989 roku.  Od tego czasu marka KORADO jest integralną częścią regionu! 

1990

Pierwszy grzejnik płytowy RADIK D91 został wyprodukowany w 1990 roku.  Przyniósł kilka ważnych innowacji, takich jak boczna osłona korpusu i zastosowanie górnej osłony kratki.  Oznaczało to znaczną poprawę jego wyglądu w tym czasie.  Był to pierwszy grzejnik wyprodukowany pod tą nazwą modelu, a oznaczenie RADIK zachowało się do dziś, czyli już 30 lat.

1996

Rozpoczęcie budowy nowego zakładu produkcyjnego KORADO o wartości prawie 3 miliardów CZK. 

1997

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie produkcyjnym i uzyskanie certyfikatu ISO 9001. 

1998

Rok 1998 przyniósł przejęcie 98% udziałów w zakładzie produkcyjnym w Bułgarii w pierwotnie niemiecko-bułgarskim zakładzie produkcyjnym w Strajicy w Bułgarii i założenie spółki zależnej KORADO Bułgaria.  Kompleks został znacząco przebudowany i zmodernizowany tak, aby sprostał wymagającym europejskim parametrom produkcyjnym i rozpoczął produkcję grzejników płytowych RADIK. Są one tutaj produkowane w niemal takim samym asortymencie jak w zakładzie macierzystym i są wykorzystywane do zaopatrywania rynków Europy Południowo-Wschodniej. Bułgaria obsługuje obecnie rynki Rumunii, Ukrainy, Węgier, Francji, Bośni i Hercegowiny oraz oczywiście lokalny rynek bułgarski.  W 2018 roku spółka ta wyprodukowała 467 497 grzejników płytowych.  Pozostała część udziału należy do lokalnych inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych.  Akcje znajdują się w wolnym obrocie na bułgarskiej giełdzie papierów wartościowych w Sofii.

2002

Restrukturyzacja największych spółek zależnych i znaczący pozytywny zwrot w działalności firmy.

2006

Rekordowa liczba wyprodukowanych i sprzedanych sztuk - po raz pierwszy w historii wyprodukowaliśmy i sprzedaliśmy ponad 2 miliony grzejników płytowych.

2007

W latach 2006 i 2007 moce produkcyjne nowego zakładu KORADO w Českej Třebovej przestały być wystarczające do zaspokojenia potrzeb produkcyjnych.  Dlatego podjęto decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych zakładu.  W ramach projektu NZK II uruchomiono czwartą wielkowydajną linię spawalniczą wraz z innymi prasami do produkcji skorup i rozbudowanymi strefami transferowymi.  Uruchomiono drugą linię pakującą, a także drugą linię prasowania do produkcji osłon grzejników. Dobudowano i oddano do użytku drugą część lakierni, która do tej pory była przygotowana jedynie jako budynek pod zabudowę pod zabudowę.  Projekt NZK II zwiększył moce produkcyjne zakładu KORADO w Českej Třebovej z dwóch do trzech milionów grzejników rocznie. 

2013

Włączenie LICON HEAT do Grupy KORADO w 2013 roku było znaczącym krokiem w umacnianiu pozycji grupy na rynku europejskim.  Dzięki temu przejęciu program produkcyjny poszerzył się o pełną gamę konwektorów podłogowych, stołowych, ściennych i specjalnych.  Tradycja produkcji konwektorów w tym czasie jeszcze pod marką LIKOV sięga 1968 roku.  Z biegiem czasu firma przechodziła modernizacje i w 2004 roku zmieniła nazwę na LICON HEAT.  Wraz z tymi zmianami firma wprowadziła również nowy wymiennik, a wraz z nim nową strategię biznesową dla eksportu.  Filia LICON HEAT z siedzibą w Libercu w Czechach Północnych produkuje około 25 000 konwektorów rocznie.  Większość trafia do dużych zagranicznych projektów budowlanych, ale znaczna część trafia również do czeskich gospodarstw domowych pod marką grupy KORADO.  Nowością w tym roku jest kompletna oferta całkowicie nowych konwektorów podłogowych KORAFLEX. 

2018

Czeska firma ThermWet s.r.o. od momentu powstania w 2009 roku rozwija, produkuje, projektuje i dostarcza optymalne systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła do domów jednorodzinnych, mieszkań i małych lokali użytkowych na terenie całych Czech i Słowacji. Dla KORADO a.s. jest to logiczny krok, gdy klasyczne metody ogrzewania uzupełniane są energooszczędnymi systemami wykorzystania ciepła.

2020

Od pierwszego modelu RADIK minęło 30 lat, sprzedano ponad 40 milionów sztuk, a światowa jakość i szeroki asortyment zyskały uznanie klientów na całym świecie. I tak jest to dzisiaj, ale wciąż jest coś do zrobienia. Innowacje wprowadziły grzejniki RADIK aż do typu z uniwersalnym podłączeniem do systemu grzewczego RADIK VKM8, który jest dotychczas najnowszą nowością pod marką KORADO.

Grupa KORADO

Grupa KORADO składa się obecnie z trzech spółek produkcyjnych i trzech spółek handlowych. Naszą długofalową strategią jest stopniowe poszerzanie programu produkcyjnego i realizacja kolejnych przejęć, dzięki którym pozostajemy w czołówce europejskiej w segmencie ciepłownictwa.

KORADO, a.s.

"W latach 1996 i 1997 wybudowaliśmy w miejscowości Česká Třebová do produkcji grzejników RADIK i KORALUX. Kompleks zbudowany za sprawą inwestycji o wartości prawie 3 miliardów koron to wciąż najnowocześniejszy tego typu zakład w Europie. O wyjątkowości konstrukcji, która szybko stała się dominantą całego regionu, świadczy prestiżowa nagroda Budowa Roku, którą otrzymaliśmy w 1998 roku. W 2007 roku rozpoczęto realizację czwartej linii produkcyjnej i związanych z nią technologii. Ta inwestycja rzędu około 700 milionów koron jest drugą co do wielkości inwestycją w historii naszej firmy i przyniosła nam nie tylko wzrost wydajności produkcji, ale także zwiększenie mocy produkcyjnych. W latach 2010-2011 poczyniliśmy kolejne inwestycje w instalację nowej technologii lutowania kapilarnego grzejników KORALUX w celu dostarczenia większej ilości elementów łazienkowych o wyższej jakości. Obecnie głównym programem zakładu produkcyjnego w miejscowości Česká Třebová są grzejniki płytowe RADIK, grzejniki rurowe KORALUX oraz grzejniki dekoracyjne KORATHERM."

LICON s.r.o.

Ważnym krokiem w kierunku wzmocnienia naszej pozycji na rynku europejskim była pomyślna akwizycja spółki Licon Heat s.r.o. przeprowadzona w dniu 1 października 2013 roku, dzięki której program produkcyjny został pozszerzony o pełny zakres grzejników kanałowych, konwektorów naściennych, konwektorów wolnostojących, ławek grzewczych i specjalnych konwektorów.. Włączenie spółki LICON HEAT do Grupy KORADO jest ważnym krokiem w naszej długoterminowej strategii inwestowania w innowacyjne i zaawansowane technologie, w nowe produkty i linie produktów, które zadowolą rosnący popyt ze strony naszych klientów. Z dniem 1 marca 2024 roku nastąpi połączenie ThermWet s.r.o. do LICON HEAT s.r.o. ThermWet s.r.o. to czeska firma z grupy KORADO, producent central wentylacyjnych i rekuperacyjnych z piętnastoletnią tradycją. Firma prezentuje własny rozwój i produkcję, dzięki czemu dostarcza produkty na wysokim poziomie technicznym, które wyposażone są w wysokiej jakości komponenty. Celem tej fuzji jest zabezpieczenie przyszłego rozwoju sprzedaży central do odzysku oraz wykorzystanie obecnego zainteresowania wentylacją sterowaną w gospodarstwach domowych. Razem chcemy zbudować silną, zorientowaną na klienta firmę, dostarczającą na rynek energooszczędne produkty. Produkty te nie tylko chronią środowisko, ale także pomagają obniżyć koszty operacyjne. Firma LICON HEAT s.r.o. zmieni się na nową nazwę LICON s.r.o. od 1 marca 2024 r. Zmiana ta odzwierciedla rosnące zaangażowanie i poszerzającą się obecność na rynku systemów i technologii grzewczych i wentylacyjnych. LICON s.r.o. Průmyslová zóna Sever 460 11 Liberec 11 Czechy Telefon: + 420 485 131 157 e-mail: [email protected] web: licon-heat.com

KORADO Bulgaria AD

W 1998 roku nabyliśmy 98,2% udziałów w pierwotnie niemiecko-bułgarskim zakładzie produkcyjnym w Strajici w Bułgarii. Kompleks został znacząco przebudowany i zmodernizowany tak, aby sprostać wymagającym europejskim parametrom produkcyjnym i rozpoczął produkcję grzejników płytowych RADIK. Są one tutaj produkowane w niemal takim samym asortymencie jak w zakładzie macierzystym i są wykorzystywane do zaopatrywania rynków Europy Południowo-Wschodniej.

Firmy handlowe

Firmy handlowe mapa

Raporty roczne

Wyświetl starsze wiadomości

Nowość!
Nowość!

Sprawdź naszą nowość RADIK V-POWER. Grzejnik przystosowany do pomp ciepła. RADIK V-POWER

To mnie interesuje
Ta strona korzysta z plików cookie.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie, którzy mogą łączyć je z innymi informacjami, które podajesz lub zbierasz podczas korzystania z ich usług.

Ustawienia
Zezwól na wszystko