Zastosowanie RADIK

Grzejniki płytowe RADIK przeznaczone są do instalacji w systemach centralnego ogrzewania obiektów o maksymalnym, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym 10 bar, w których jako czynnik grzewczy stosuje się wodę lub roztwory wodne o maksymalnej dopuszczalnej temperaturze roboczej 110 °C. Są przeznaczone do instalacji w jednorurowych lub dwururowych systemach grzewczych z obiegiem wymuszonym, a niektóre z grawitacyjnym. Właściwości czynnika grzewczego muszą być zgodne z normą PN-C-04607:1993P. Mała pojemność wodna w grzejniku umożliwia elastyczną reakcję systemu grzewczego na potrzebę ciepła w ogrzewanym pomieszczeniu i skuteczną termoregulację.

Koniecznie muszą być zachowane główne parametry jakości wody :

  • zakres Ph 8,5 – 9,5 (obowiązuje dla zestawu nie zawierającego aluminium)
  • całkowita twardość (zawartość jonów Ca+ Mg ) do 1 mmol/l
  • słoność wody w granicach 300-500 μS/cm
  • oraz zawartość tlenu max. 0,1 mg/l.

Grzejniki płytowe RADIK w wykonaniu PLAN i VERTIKAL poprzez swoje rozwiązanie konstrukcyjne podnoszą estetykę i wygląd grzejnika we wnętrzu pomieszczenia i stanowią wyzwanie dla wymagających odbiorców oraz architektów wnętrz.

Grzejniki płytowe RADIK w wykonaniu HYGIENE pod względem konstrukcyjnym są przystosowane do instalacji i eksploatacji w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach dotyczących higieny i czystości. Grzejniki te były testowane w akredytowanym laboratorium i otrzymały atest higieniczny umożliwiający zastosowanie w placówkach zdrowia i innych podobnych placówkach.

Nowość!
Nowość!

Sprawdź naszą nowość RADIK V-POWER. Grzejnik przystosowany do pomp ciepła. RADIK V-POWER

To mnie interesuje
Ta strona korzysta z plików cookie.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie, którzy mogą łączyć je z innymi informacjami, które podajesz lub zbierasz podczas korzystania z ich usług.

Ustawienia
Zezwól na wszystko