Wyposażenie podstawowe

Wyposażenie podstawowe

U wszystkich grzejników płytowych RADIK oprócz modelu RADIK VKU, wszystkich grzejników o wysokości 200 mm i modelu RADIK RC, są z tyłu przyspawane dwa górne i dwa dolne uchwyty, grzejniki o długości 1800 mm oraz dłuższe wyposażone są w sześć uchwytów.

Wszystkie grzejniki wyposażone są w korek odpowietrzający i posiadają odpowiednią ilość korków zaślepiających. Wszystkie wyloty grzejników płytowych posiadają taką samą średnicę z gwintem wewnętrznym G½.

Oprócz typów 10, 10 VK, 10 VKL, 10 VKM, 10 MM i modelów RADIK HYGIENE i RADIK HYGIENE VK, RADIK CLEAN i RADIK CLEAN VK wszystkie pozostałe grzejniki dostarczane są z osłonami bocznymi i górną kratką.

Wszystkie grzejniki płytowe RADIK oprócz modelu RADIK VKU dostarczane są wraz z potrzebną liczbą kompletów pojedynczych wsporników Z-U300 do typu 10 i Z-U320 do pozostałych typów (patrz katalog KORAMONT).

Zawór do modeli VK

Do wbudowanej instalacji wewnętrznej podczas kompletowania grzejnika montowna jest wkładka 8-stopniowa, która charakteryzuje się następującymi parametrami:

  • wartość współczynnika kv - przykład obliczenia dwururowego systemu ogrzewania
  • wkładka jest montowana do grzejnika podczas kompletacji
  • wkładkę można nastawić w zakresie od stopnia 1 do 8 stopnia
  • podczas produkcji wkładka jest nastawiona na 8 stopień
  • nastawienie na inny stopień dokonuje firma instalacyjna
  • nastawienie na inny stopień dokonuje się za pomocą specjalnego klucza ze skalą

Określenie stopnia konfiguracji zaworu

Dwururowy system grzewczy

Przy zastosowaniu grzejników płytowych RADIK w wykonaniu VENTIL KOMPAKT jest konieczne, aby dla ich właściwej pracy stopień wstępnego nastawienia był ustalony obliczeniowo i określony w dokumentacji projektowej.Podczas wykonywania instalacji centralnego ogrzewania dane te muszą być przestrzegane przez wykonawców. 

Nowość!
Nowość!

Sprawdź naszą nowość RADIK V-POWER. Grzejnik przystosowany do pomp ciepła. RADIK V-POWER

To mnie interesuje
Ta strona korzysta z plików cookie.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, naszym partnerom w mediach społecznościowych, reklamie i analizie, którzy mogą łączyć je z innymi informacjami, które podajesz lub zbierasz podczas korzystania z ich usług.

Ustawienia
Zezwól na wszystko