Często zadawane pytania

Korozja zazwyczaj nie jest kwestią jakości grzejnika rurowego, ale środowiska zewnętrznego działającego na powierzchnię grzejnika (wilgotność względna powietrza w pomieszczeniu) i jego umieszczenie w pomieszczeniu.

Dla zapewnienia maksymalnej ochrony przed korozją trzeba, aby

grzejnik był umieszczony poza zasięgiem pryskającej wody (przede wszystkim chodzi o miejsca nad wanną / kabiną prysznicową – strefa 0 i 1).

Grzejników umieszczonych w zasięgu rozpryskiwania wody lub agresywnych roztworów nie może obejmować gwarancja na korozję lub zmiany wyglądu powierzchni.

(W przypadku kombinowanych lub elektrycznych grzejników rurowych jest niezbędne, aby gniazdko znajdowało się aż w strefie 3 (0,6 m od granicy wanny, kabiny prysznicowej).)

miejsce, gdzie znajduje się grzejnik, było dostatecznie wietrzone.

To znaczy, że jest zapewniona dostateczna wymiana powietrza. W tych miejscach może łatwo dochodzić do skraplania wilgoci z powietrza w formie kondensatu na chłodnych grzejnikach, szczególnie w przypadku wyłączonych, a więc zimnych grzejnikach.. Tak skroplona wilgoć następnie niekorzystnie działa na powierzchnię grzejnika i w razie długotrwałego działania powoduje jego korozję.

W przypadku, kiedy nie można zapewnić regularnego wietrzenia, ewentualnie nie jest zapewniona stała wymiana powietrza, jest konieczna praca ciągła grzejników, aby zapobiec powstawaniu chłodnych powierzchni, na których dochodziłoby do skraplania wilgoci z powietrza.

Wymagania dotyczące wietrzenia: 

Pomieszczenia

Intensywność wymiany powietrza

Kuchnie

50 l/s - podczas pracy

12 l/s - podczas wietrzenia ciągłego lub otwarte okna

Łazienki, toalety

25 l/s - podczas używania

10 l/s - podczas wietrzenia ciągłego lub otwarte okna

Garaże

a) samodzielne

b) wspólne

 

50 l/s - samodzielne

805 l/s na samochód - wspólne